zánět dásní

autor: Marky 23.02.2011 12:12

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Skoro už týden mám hrozné bolesti dásní. Od dvou zubařů mám potvrzen zánět dásní. Prý mám zuby hodně čistit, proplachovat.. Zatím, ale nedošlo k žádné změně a trpím stále stejně. Nepomáhá mi bolest utlumit ani ibalginem. Myslíte, že se s tím opravdu nedá nic jiného dělat? Můžete mi poradit? Děkuji

Odpovědi na otázku

 • Marky 27.02.2011 12:04
  Díky moc za odpověď. V pátek jsem byla znovu u zubařky, protože se to již nedalo vydržet. Nakonec zjistila, že mi odumřel zub a pod ním se udělal zánět. Nyní mám zub vyvrtaný, otevřený a další postup se uvidí za týden.
 • Jitka Veletová, studentka medicíny 25.02.2011 21:41
  Léčba zánětu dásní spočívá hlavně v zubní hygieně a trvá zhruba měsíc podle rozsahu potižení. Bolest by měla postupně ustupovat. Bohužel tady asi nevymyslíme víc, než dva zubaři, kteří vaše dásně viděli.

Onemocnění zubů a dutiny ústní patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Onemocnění zubů a dutiny ústní

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku